Dwie pary lubelskie wygrały turnieje w Lublinie
Czerwiec
18
2021

Dwie pary lubelskie wygrały turnieje w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej - Półfinał C zakończyły cykl AMP w Lublinie. W turnieju kobiet zwyciężyła para z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a wśród mężczyzn reprezentanci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 

Piękna pogoda towarzyszyła zawodom AMP w siatkówce plażowej. Na boiskach Politechniki Lubelskiej zmagania toczyły panie. Pierwsze miejsce zajęła para Aleksandra Romaniuk i Dominika Miazga (UM Lublin), pokonując w finale Zuzannę Urbańską i Paulinę Kłuś (UMCS Lublin). Trzecie miejsce wywalczyła Klaudia Litawa i Paulina Tokarczyk (PWSZ Nowy Sącz). 

- Poziom turnieju kobiet był bardzo wyrównany. Jesteśmy zadowolone, że wygrałyśmy, ponieważ nie byłyśmy faworytkami! - mówiła po turnieju Aleksandra Romaniuk. 

- Dla nas bardzo fajnie, że grałyśmy tutaj w Lublinie. Trenujemy na co dzień na tych boiskach. To był nasz atut, który wykorzystałyśmy - opowiadała Dominika Miazga. 

- Przed nami kilka dni treningu i wyjazd na turniej finałowy. W Gdyni damy z siebie wszystko i zobaczymy co wywalczymy - zapowiedziała Romaniuk. 

---

Równolegle na boiskach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rywalizowali panowie. Zwyciężyła para z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie - Maciej Włodarczyk, Tobiasz Kaniewski. Drugie miejsce zajęli studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego - Kamil Warzocha, Piotr Świeczka. A na najniższym stopniu podium stanęli - Konrad Buszko i Artur Sługocki z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Przekazujemy, że wyniki znajdują się w dokumencie google, klasyfikacja końcowa zostanie sporządzona w komunikacie na stronie ampy.pl. Fotorelacja z turniejów jest dostępna na profilu Facebook AMP w siatkówce plażowej - Półfinał C.

 

Foto: Organizatorzy, Tekst: Piotr Rejmer

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas