Rekord Polski Pietrusy i najlepszy czas w Europie Lesiewicz
Lipiec
4
2021

Rekord Polski Pietrusy i najlepszy czas w Europie Lesiewicz

Jakub Pietrusa ustanowił rekord kraju U20, wygrywając bieg na 100 metrów. Kornelia Lesiewicz została Mistrzynią Polski na 400 metrów, uzyskując najlepszy czas w kategorii U20 w Europie.

Pierwszego dnia mistrzostw rekord Polski juniorów pobił Jakub Pietrusa w biegu na dystansie 100 metrów. Czas zawodnika UKS bieganie.pl Stryszawa to 10.32 sekundy. Pietrusa został wiceliderem europejskich tabel U20.

Krzysztof Różnicki z GKS Cartusia Kartuzy nie dał szans rywalom drugiego dnia zmagań na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. Faworyci nie zawiedli i zaprezentowali na bieżni bardzo ciekawą rywalizację. Różnicki wygrał bieg na 800 metrów, wyprzedzając na ostatnim łuku przed prostą do mety, drugiego ostatecznie Kacpra Lewalskiego.

Największa gwiazda mistrzostw – Kornelia Lesiewicz pewnie zwyciężyła na 400 metrów. Na finiszowej prostej miała sporą przewagę nad konkurentkami. Czas zawodniczki AZS-AWF Gorzów Wielkopolski – 52.02 sekundy, to najlepszy wynik juniorski w Europie. Lesiewicz znalazła się na liście powołanych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Trzeciego dnia 75. PZLA Mistrzostw Polski U20 - Jakub Hołub z AZS UMCS Lublin ustanowił swój nowy rekord życiowy w skoku wzwyż. Lubelski reprezentant uzyskał wynik 2.15 metra i zdobył srebrny medal, wygrał Mateusz Kołodziejski.

Na zakończenie mistrzostw, niespodziewanie rozstrzygnął się konkurs rzutu młotem mężczyzn. Rekordzista Polski juniorów Dawid Piłat z LKS Stal Mielec przegrał z Tomaszem Ratajczykiem, reprezentującym AZS-AWF Warszawa.

 

Foto: Bartłomiej Wójtowicz, Tekst: Piotr Rejmer

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas